W naszej ofercie dostępne są balustrady nierdzewne w następujących odmianach stali:

image

Balustrady  nierdzewne
1.4301, AISI 304, V2A

są odporne korozyjnie w zwykłych, typowych warunkach atmosferycznych. W Polsce ze wzgledu na duże zanieczyszczenie powietrza zaleca się stosowanie balustrad  we wnętrzach budynków w tym właśnie gatunku stali.

Zalety

Balustrady ze stali nierdzewnej AISI 304: to niska cena, szeroka gama elementów balustrad oraz nowoczesny wygląd, a także możliwość produkcji z tego materiału balustrad, poręczy oraz barierek balkonowych.

Wady

Balustrady z nierdzewki AISI 304 mają ograniczenia środowiskowe. Ze względu na ryzyko pojawienia się plam powstałych przez różne kwasy obecne w opadach atmosferycznych nie zaleca się zastosowania tego rodzaju stali na powierzchni balustrady stosowanej na zewnątrz budynku.

Jednak wykonane przez nas balustrady nierdzewne można bardzo łatwo zabezpieczyć przed korozją używając niedrogich i łatwo dostępnych na rynku preparatów konserwujących. W przypadku zanieczyszczenia materiału zwykle zabrudzenie da się usunąć.

image

Balustrady ze stali nierdzewnej - kwasoodpornej
1.4571, AISI 316, V4A

wykonane są ze stali kwasoodpornej, którą charakteryzuje podwyższona odporność na korozję. Idealnie nadaje się ona do produkcji balustrad montowanych na zewnątrz budynków.

Kwasowość stali uzyskuje się poprzez stabilizację austenitu w zwykłych warunkach, którą otrzymujemy dzięki wysokim zawartościom chromu (17-20%) i niklu (8-14%) a także dodatków stopowych takich jak miedź, molibden, tytan i mangan.

Zalety

Balustrady nierdzewne wykonane ze stali kwasoodpornej AISI 316 można stosować w obszarach przemysłowych, w okolicach ruchliwych dróg i dużych miastach gdzie występują spaliny mające w składzie dwutlenek siarki. Balustrady ze stali nierdzewnej kwasoodpornej Można  stosować zarówno w strefach nadmorskich i przybrzeżnych, a także w miejscach gdzie istnieje ryzyko kontaktu z solanką drogową,   Do innych zalet balustrady z nierdzewki zaliczyć można bez wątpienia nowoczesny wygląd.

Wady

Balustrady z nierdzewki wykonane ze stali kwasoodpornej AISI 316 są dostępne w dość  wysokiej cenie. Inną wadą jest mniejsza dostępność elementów balustrad ponieważ nie wszystkie elementy są dostępne w tym gatunku stali.

Zapraszamy do skorzystania z naszej promocji!

Balustrada ze stali nierdzewnej model ATLANTA MGN4I do nabycia w okazyjnej cenie od 195 zł netto za 1 MB!

195
zł za
1 METR

Naszym klientom w atrakcyjnej cenie proponujemy również montaż balustrady.

Na przykładzie trzymetrowego odcinka poręczy stworzyliśmy zestaw wykonany ze stali nierdzewnej AISI 304 w wykończeniu szlifowanym K320.
Dzięki możliwości regulacji kątów elementów montażowych (regulowany pochwyt oraz kąty rurki wypełniającej), przedstawiona poręcz idealnie się nadaje do wykonania klatki schodowej oraz na odcinki poziome

W naszej ofercie posiadamy elementy balustrady potrzebne do wykonania załamań oraz do przedłużania balustrady o kolejne odcinki

Balustrady można zamówić w zestawie do własnego montażu (wysyłka na terenie całego kraju), lub do montażu wykonanego przez naszą firmę (w zakładce kontakt znajdź najbliższego montażystę)

Na elementy balustrady składają się:

  • słupek wykonany z rury o wymiarach 42,4 x 970 mm - 3 szt.
  • pochwyt z rury o wymiarach 42,4 x 3000 m - 1 szt.
  • wypełnienie z rurek 12,0 x 3000 mm - 4 szt.
  • zaślepka pochwytu 42,4 - 2 szt.
  • zaślepki rurki 12,0 mm - 8 szt.

Balustrady cechuje również łatwy montaż -

Bez spawania